26 maja 2020 roku

Poszukiwanie sensu

Widzenie nie jest jedynie biernym rejestrowaniem otaczającego nas świata, lecz również mniej lub bardziej świadomym momentem nadawania sensu naszemu byciu w świecie.

Pojęcia podstawowe!

Życie jak z eksperymentu Philipa Zimbardo.

Deterministyczny sposób patrzenia na świat.

W więzieniu człowiek dochodzi do różnych wniosków.

 

Determinizm przyjmuje, że każde działanie człowieka wynika z konkretnych przyczyn. Kula bilardowa porusza się nie dlatego, że chce, ale że uderzyła w nią inna.

Zastanawiałem się nad tym dość długo. Doszedłem do wniosku, że może to być błędny pogląd. Takie myślenie to droga na skróty, to droga, która prowadzi nas na manowce. Takie myślenie to droga, która prowadzi nas nie do rozwiązania problemów, ale do ich zapętlenia. Takie myślenie to droga do negowania sensu jakiejkolwiek resocjalizacji, jakiejkolwiek pracy nad sobą.

To nie prawda, że wszyscy jesteśmy albo z gruntu źli, albo dobrzy. Każdy z nas musi szukać swojego sensu bycia w świecie. Każdy z nas musi szukać swojej drogi, która finalnie doprowadzi go do szczęścia.

 

Ja swoją ścieżkę przegapiłem. Poszedłem na skróty, które doprowadziły mnie do więzienia. Od dłuższego czasu szukam swojej nowej drogi i próbuję odnaleźć właściwą, która da mi wolność, która pozwoli mi ponownie nadać sensu mojemu byciu w świecie.

To bardzo trudny proces, ale nie ustaję w staraniach, nie ustaję w próbach, które tak bardzo wiele mnie kosztują.

To moje poszukiwanie wynika z bardzo jasnych przyczyn. Szukam spokoju, który da mi szczęście, szczęście i spokój, o który walczę od bardzo wielu lat. Od bardzo wielu lat!

 

Cóż?

To tyle w temacie. Życzę Wam odnalezienia waszego sensu bycia w świecie.

 

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus